Buď naším členem!

Stále jsme otevření novým členům, které naše myšlenky zaujmou a kteří dostanou chuť jít do toho s námi. Náš záběr aktivit je opravdu široký, hodí se nám proto i široká škála členů s různými zájmy, znalostmi, zkušenostmi. Hledáme zejména kolegy pro provádění managementu lokalit, komunikaci s vlastníky lokalit, se sponzory, pro biologické průzkumy a podobně. Máš nám co nabídnout? Ozvi se!

Buď dobrovolníkem!

Pro ty, co chtějí trávit čas v přírodě

Naštěstí ještě dnes existuje mnoho lidí, kteří rádi chodí na vycházky, jezdí na výlety a obdivují se neskutečným přírodním krásám. Bohužel většinou vlivem člověka se naše příroda dramaticky mění a mizí spousta druhů. Pokud patříte mezi lidi, kterým tato skutečnost není lhostejná, kteří by rádi přidali ruku k dílu a něco s tím vším udělali, jste na správném webu! Čas v přírodě trávíme téměř neustále a kromě toho, že se kocháme všemi těmi krásami, děláme také něco pro to, aby to tak zůstalo. Neváhejte a napište nám a na příští akci už můžete vyrazit s námi!

Pro rodiny s dětmi

Už jste vyčerpali všechny nápady na to, jak o víkendech a v létě zabavit děti? Už je nebaví zoologické zahrady, aquaparky, muzea a hrady? V tom případě jsme tu právě pro Vás! Pojďte se svými dětmi do krásné přírody na čerstvý vzduch a naučte je, jak příroda funguje, jak se v ní a k ní máme správně chovat a jak jí můžeme nejlépe pomoci. Krom toho, že se spoustu nových věcí naučí, pomohou společně s vámi dobré věci.

Pro lidi, kteří se chtějí zapojit

Ochrana přírody by měla patřit mezi stěžejní témata, jak ve vrcholové politice, tak i v našem každodenním životě. Příroda totiž tvoří prostředí, ve kterém žijeme – náš domov. Bohužel mnoho lidí se s tímto faktem nesmířilo, a proto dnes příroda vypadá tak, jak vypadá – někdy velmi žalostně. Nejprve je nutné si zamést před vlastním prahem, proto se snažíme dát do pořádku především naši přírodu, a ve zbylém čase se zajímáme i o dění daleko za hranicemi naší země. Pokud patříte mezi lidi uvědomělé a víte, že je třeba aktivně přiložit ruku k dílu, ale nevíte jak, tak jsme tu právě pro vás! Naší snahou je spojit pracovité a schopné lidi a udělat společně pořádný kus práce a posunout se tak v ochraně přírody zase o krok dále.

Pro ty, kdo si chtějí přivydělat nějakou tu korunu

Je jasné, že ochrana přírody nepatří mezi lukrativní a výdělečné činnosti. Protože ale vidle, hrábě, křovinořezy, sekery a další nářadí za úsměv nedostaneme, snažíme se i my nějaké finance získat. A to skrze prodej budek, sponzorské dary, projekty a granty. V případě příznivé situace vám za vaši kvalitní práci můžeme nabídnout 50 Kč/hod.

Pro studenty přírodovědných oborů

Pokud jste studenty přírodovědných oborů a zdá se vám, že teorie už bylo až příliš, ale praxe chybí, že zkušenosti se nejlépe sbírají přímo v terénu a že už prostě potřebujete jen tak provětrat mozkové závity, vyjeďte s námi na některou akci. Můžete s námi jezdit pravidelněji, anebo jen když vám to čas a studijní povinnosti dovolí. S námi zjistíte, jak opravdu probíhá management lokalit a také si ho sami vyzkoušíte! Ze zkoušky pak určitě dostanete o to lepší známku! Můžete si u nás splnit i odbornou praxi v rámci studia.

Pro firmy – firemní dobrovolnictví a teambuilding

Máte pocit, že jsou vaši zaměstnanci demotivovaní a frustrovaní, že neodvádějí takové pracovní výkony jako dřív, že kolektiv nepracuje tak, jak má, a lidé spolu špatně komunikují? Cítíte, že by vašim zaměstnancům prospělo, kdyby si dali prostě den „oraz“, ale chcete, aby i tak odvedli nějakou smysluplnou práci? V tom případě vyšlete své zaměstnance na pár hodin (záleží na vás) k nám. Provětrají si hlavu od pracovních (i jiných) problémů na čerstvém vzduchu, protáhnou si kancelářsky zakrnělé svaly, budou společně pracovat a komunikovat. A to všechno v podmanivé a krásné přírodě. Nakonec tak pomůžete chránit cenné přírodní lokality střední Moravy a umožníte svým zaměstnancům zregenerovat své síly a mozkové buňky.

Pro ty, co chtějí zhubnout :)

Spousta lidí není spokojená se svou postavou, a proto tráví nespočetné hodiny v nejrůznějších fitness klubech, posilovnách a dalších zařízeních. Dřou se tam jako mezci a ještě za to musí platit, často nemalé peníze. Proč? Existuje i jiná levnější, příjemnější a především prospěšnější varianta. Připojte se k nám! Energii, kterou v posilovnách jen tak vypotíte do vzduchu, využijeme daleko efektivněji! Zajeďte si s námi na nějakou akci, pomozte naší přírodě zachovat si svou původní tvář! Garantujeme vám, že se zahřejete, zadýcháte i pěkně zapotíte (samozřejmě míra vynaložené energie bude záležet jen na vás :)) a že shodíte ta „přebytečná“ kila, jak už spolehlivě potvrdilo mnoho našich dlouhodobějších dobrovolníků a pracovníků. Uvidíte spoustu krásných míst střední Moravy, nadýcháte se čerstvého vzduchu, seznámíte se s novými lidmi, a když budete poslouchat, zjistíte i spoustu nových a zajímavých informací. A hlavně to vše ZCELA zadarmo!!

Buď naším sponzorem!

Dnešní doba je charakteristická tím, že veškeré snahy a aktivity, které se snaží o něco užitečného pro naši společnost, zdraví člověka a životní prostředí, se neustále potýkají s nedostatkem peněz. Jako by všechny užitečné věci měly fungovat samy a zadarmo. Ochrana přírody do tohoto schématu bohužel dokonale zapadá… 

Péči o ohrožené druhy a lokality se snažíme zajistit jak z veřejných finančních prostředků k tomu určených, tak s pomocí dobrovolníků, vlastní dobrovolné práce, výtěžků z výukových programů pro školy a v neposlední době s pomocí sponzorských darů.

Finanční sponzorské dary nám mohou pomoci zejména v případě, že se nám na některou ohroženou lokalitu nepodaří včas získat finance z jiných zdrojů, mohou být využity na zakoupení základního vybavení (hrábě, vidle, křovinořez). Dar lze navíc odečíst od základu daně – hodnota vašich darů však musí přesahovat dvě procenta základu daně, nebo částku tisíc korun. V součtu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.

Uvítáme rovněž materiální dary – nemáš doma třeba nepotřebné hrábě? Aktuálně nejvíce postrádáme právě základní vybavení, jako jsou hrábě, vidle, funkční křovinořezy, plachty na tahání biomasy, úsporný osobní automobil (ideálně jezdící na LPG), vlek, kanystry na pohonné hmoty a podobně.

Za jakoukoli formu finanční, fyzické či materiální podpory budeme velmi vděční! Rádi pak vaše jméno či logo společnosti umístíme na náš web, do našich propagačních materiálů apod.

Poraď nám!

Není v našich silách sledovat celé území Olomouckého a Pardubického kraje a všech krajů přilehlých, zdali tam nedochází k nějaké nepravosti či zda tam nezaniká nějaká cenná lokalita. Pokud o něčem takovém víš, určitě nám dej vědět! Byla by obrovská škoda nechat nějaký vzácný druh vyhynout jenom proto, že se o něm nedověděl nikdo, kdo tomu mohl zabránit!